• Csak írod, írod az önéletrajzod, küldöd százfelé és nem kapsz választ? Még interjúra sem hívnak be…
• Már az önéletrajzod is megnézetted szakemberrel (ha nem, itt kérhetsz konzultációt)…
• Hónapok óta keresed azt a munkát, ami megfelelne neked?
• Van egy elképzelésed, hogy lehetőleg ugyanazt csináld, amelyben hosszú évek óta tapasztalatot gyűjtöttél, hisz ehhez értesz?
Ez a cikk neked szól, válts nézőpontot – hasznosítsd máshol a tudásod és tapasztalatodat, ott, amelyre nem gondoltál!
Ha 50 év feletti diplomás munkavállaló vagy, számos szakma és munkakör jöhet szóba, amely kihasználja a tapasztalatodat és szakértelmedet.
10 szakma és munkakör, amelyben gondolkodhatsz
1. Tanácsadó/Consultant:
Szakterületükön szerzett széleskörű tapasztalatukkal tanácsadóként dolgozhatnak különböző cégeknél, segítve őket stratégiai döntésekben, projektek megvalósításában vagy folyamatok optimalizálásában.
2. Oktató/Tréner:
Főiskolákon, egyetemeken vagy felnőttképző intézményekben oktathatnak, tréningeket tarthatnak, illetve mentorként segíthetnek fiatalabb szakemberek fejlődésében.
3. Projektmenedzser:
Tapasztalatukat projektmenedzserként is kamatoztathatják, irányítva és koordinálva különböző projekteket, biztosítva a határidők és költségvetés betartását.
4. Kutató/Fejlesztő:
Ha a tudományos világban dolgoztak, kutatóként vagy fejlesztőként dolgozhatnak tovább, új technológiák és megoldások kifejlesztésén munkálkodva.
5. HR Specialista:
Tapasztalataikkal hozzájárulhatnak a humánerőforrás menedzsmenthez, különösen a toborzás, képzés, teljesítményértékelés és karriertervezés területén.
6. Nonprofit szervezeteknél vezető pozíció:
Nonprofit szervezeteknél vezetői vagy igazgatói pozíciókat tölthetnek be, segítve a szervezet céljainak elérését és működésének hatékonyabbá tételét.
7. Író/Szakértői blogger: Szakterületükön szerzett tapasztalataikat megoszthatják írásban, könyveket írva, vagy szakértői blogot vezetve.
8. Tanácsadó/mentor fiatal Vállalkozóknak:
Tapasztalataikkal segíthetnek fiatal vállalkozóknak a saját üzletük elindításában és fejlesztésében.
9. Vállalkozó:
Saját vállalkozást indíthatnak, kihasználva az évek során szerzett szakmai és üzleti tapasztalatokat.
10. Szabadúszó/Freelancer:
Szakterületükön szabadúszóként is dolgozhatnak, rugalmas munkaidőben, különböző projektekben vesznek részt.
Ezek a szakmák és munkakörök lehetővé teszik, hogy az 50 év feletti munkavállalók továbbra is hasznosítsák tudásukat és tapasztalatukat, miközben új kihívásokkal és lehetőségekkel találkoznak.
Az atipikus foglalkoztatási formákról lesz szó a következő cikkben.
50 felett pályát váltani?
Szeretnél cikkeket kapni a levelesládádba, amelyek az 50 feletti munkavállalók pályaváltásával, munkahely váltásával foglalkoznak? Nincs más dolgod, csak az e-mail címed megadni és hamarosan érkeznek ilyen témájú levelek is.